Missugustele küsimustele ootab kinnisvaraagent sinult vastuseid?

Kinnisvaraagendi jaoks on oluline mõista potentsiaalse ostja vajadusi ja soove, et leida sobivaimad kinnisvaraobjektid. Kõiki küsimusi kinnisvaranõustaja ei küsi.😊 Küll aga võiks olla enda jaoks vastused olemas.

Kinnisvaraagent hispaanias

Kinnisvaramaakler aitab sul leida sulle sobivas piirkonnas kinnisvara.

Mis on sinu jaoks tähtis?

Kui soovid osta kinnisvara siia Lõuna-Hispaaniasse Costa del Sol’i rannikule, siis mõtiskle siinses postituses olevate küsimuste ja vastuste üle. Lisaks võid lugeda ka 3 kõige tähtsamat küsimust enne kinnisvara ostuplaani.

Millised on sinu peamised kriteeriumid kodu otsimisel?

See küsimus aitab agendil mõista, millised tegurid on sinu jaoks kõige olulisemad – kas see on asukoht, suurus, hind, stiil, koolipiirkond, mugavused jne. Mõned inimesed väärtustavad suurt õue, teised avatud planeeringut või ”targa kodu” lahendust.

Millist tüüpi kinnisvara otsid?

Kas otsid maja, korterit, ridaelamut, maatükki, äripinda või investeerimisvara? See aitab agendil kitsendada otsingut.

Kui palju tube sa vajad?

See aitab mõista, kui suurt elamispinda sa otsid. Mitu magamistuba, mitu vannituba? Kas töötuba on oluline?

Kui lähedale peaks jääma meri?

Kas on oluline, et meremüha oleks taustaks ja tunneks soolast õhku või võib kinnisvaraobjekti ja mere vahele mõni kilomeeter jääda?

Kas on eelistusi seoses koolide, transpordiühenduste või muude kogukonna teenuste osas?

Mõned ostjad võivad soovida olla lähedal headele koolidele, ühistranspordile või teistele kogukonna teenustele. Kui lähedal peaks olema toidupood? Kas peaks saama jala seal käidud või pole see oluline?

Kas vajad garaaži või parkimiskohta?

Kas see peab olema maa-alune garaaž või võib olla ka parkimine tänaval?

Kas peab olema panipaik?

Kus hoida spordi- või golfivarustust? Või asju, mida läheb kunagi vaja? Kas peab olema eraldi lukustatav panipaik?

Kas sind huvitab uus või vanem kinnisvara?

Mõned ostjad eelistavad uusarendusi, teised aga vanemaid maju, millel on rohkem iseloomu. Mõned inimesed otsivad võtmed-kätte lahendust, teised aga soovivad projekti, kus nad saavad renoveerimise kaudu luua oma unistuste kodu. Mõni ostab uusarenduse edasi müümise eesmärgil.

Mis on sinu tähtajad?

Kas sul on kiire või oled võtnud aega, et otsida täiuslikku kohta. Mõned ostjad vajavad kiiret lahendust, teised võivad olla paindlikumad. See aitab agendil prioriteete seada.

Mis on sinu eelarve?

See on tegelikult üks olulisemaid küsimusi, et mõista, millist hinnaklassi peaks agent vaatama. Mida merele lähemal, seda ”soolasem” on hind. Siin on sageli käärid soovide ja päriselu vahel. Alla 100 000€ mere äärde uusarendusse korterit ei leia.

Kas oled huvitatud kindlast elamurajoonist või piirkonnast?

See aitab agendil kitsendada otsingut konkreetsetele geograafilistele aladele. Kas peab olema kindlasti Marbella või võib vaadata kinnisvara ka Manilvasse?

Milline on sinu elustiil?

Kas soovid linnakorterit või maakodu? Kas eelistad vaikset naabruskonda või elavat ja aktiivset kogukonda? Kas pead oluliseks läheduses olevaid kauplusi, restorane, parke, kooli jne? Või peab läheduses olema golfirada või hoopis matkarajad? Kui on väiksed lapsed, kas peaks olema lähiümbruses mänguväljakud?

Millised on finantseerimisvõimalused?

Kas plaanid laenu kasutada? Kas laenu saamiseks vajalikud tingimused on täidetud?

Mis sulle praeguses kodus meeldib ja mis mitte?

See aitab mõista, milliseid omadusi alateadlikult otsid või tahad vältida.

Kas oled juba mõnda kinnisvara vaadanud? Mis meeldis või ei meeldinud?

See aitab mõista, mis on oluline ja mida kindlasti ei soovi. Kui ise vaatad ja valid, siis on tulemus sageli parem, kuna alateadlikult juba valid endale meelepärast.

Millised on sinu pikaajalised plaanid?

Kas sa otsid püsivat kodu, kuhu jääda pikemaks ajaks või midagi lühiajalist?

Kas sul on mingeid kindlaid vajadusi või soove, mida peaksin arvestama?

Kas vajad kodukontorit? Kas sul on lemmikloomi? Nt, koer, kes vajab aeda, kus on puud-põõsad ja looduslikku rohelust. Kas sul on erivajadusi, mis võivad mõjutada kodu valikut? Nt õhukvaliteet, niiskuse tase, kaldpinnad?

Kõik eelnev ei määra aga sinu lõpliku otsust. Sa otsustad emotsioonide põhjal

Samas sageli otsustatakse hoopis tunde põhjal ja ruutmeetrid ning magamistubade arv ei ole enam oluline. Olgu selleks emotsionaalseks põhjuseks kasvõi vaade mägedele, mis aitab paremini oma eesmärki fookusesse seada või aias kasvav saja-aastane puu, mille all istuda ja mõtteid mõlgutada.

Mida paremini aitad kinnisvaranõustajal ennast mõista, seda paremini suudab ta pakkuda kinnisvara, mis vastaks sinu vajadustele ja soovidele ning sinu ostuprotsess muutub lihtsamaks.

See aitab säästa nii sinu, kui kinnisvaramaakleri aega ja energiat, kuna agent saab kitsendada valikut ning näidata sulle ainult neid kinnisvaraobjekte, mis vastavad su tingimustele.

Mõlema osapoole huvides on alati leida parim lahendus ja koos selle ka leiame.

Me ei kao ära ka pärast kinnisvaratehingut ja aitame leida lahendusi ka teistes elu-olu puudutavates küsimustes.

Jääme sind ootama,
Eve ja Merlis

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.