Costa del Sol – ideaalne sihtkoht talvitujatele ja nutikatele kinnisvarainvestoritele

Costa del Sol on päikeselise Hispaania rannikupiirkond, mis meelitab ligi nii kliimapõgenikke kui ka kinnisvarainvestoreid ja loomulikult turiste.

Kui sa otsid kohta, kus soovid ise rõõmu tunda soojadest talvekuudest ja samal ajal teenida tulu suvise lühiajalise rendiga, siis kuulud päris suure hulga eestlaste hulka, kellel on just seesama plaan. Iga kord kui kohtume kinnisvaraotsijaga kas Zoomi teel või päriselt, on meie eesmärk aru saada, mis on kliendi jaoks olulisem, kas enda vajadused või turisti vajadused ja kuidas leida tasakaal nende kahe vajaduse vahel.

Mida turistid ja talvitujad hindavad Costa del Solis?

Costa del Sol on tuntud oma kaunite randade, elava ööelu ja mitmekülgsete kultuurisündmuste poolest.

Turisti jaoks on oluline:

 • Ranna lähedus: rannad on Costa del Soli peamine tõmbejõud. Korter, kust saab mugavalt jala randa minna, on oluline üüriargument.  Ranna lähedus tähendab ka jalutamiseks mõnusat promenaadi, merevaadet ja päikeseloojanguid.
 • Meelelahutusvõimalused: lähedus baaridele, restoranidele ja ööklubidele on hädavajalik. Suur osa turiste soovib puhata melu keskel.
 • Hea transpordiühendus: ligipääs ühistranspordile ja lennujaamale on mugavaks reisimiseks oluline. Eriti neile, kes ei soovi rentida autot. Turistid hindavad võimalust jõuda kiiresti sihtkohta ja avastada ümbritsevaid piirkondi ilma suurema vaevata.
 • Mugavused: konditsioneerid kuumade suveilmade jaoks, WiFi ühendus ning täielikult varustatud köök. Lisamugavused, nagu bassein, terrass või rõdu, lisavad kinnisvarale atraktiivsust.
 • Turvalisus: turistid väärtustavad turvalist elamist, eriti kui nad reisivad pere ja väikeste lastega. Eelistatakse kinnisvara turvatud kinnistel aladel või usaldusväärsetes naabruskondades.
 • Ligipääs ostukeskustele ja turgudele: kaubanduskeskuste lähedus ja turud-poed, kust saab osta kohalikke tooteid ja igapäeva kaupa. Turistid otsivad mugavust, kus kõik vajalik on käe-jala juures.

Turist otsib mugavust ja meelelahutust, et muuta oma puhkus võimalikult nauditavaks ja murevabaks. Sinu ülesanne on seda kinnisvarainvestorina ka pakkuda.

Talvitujad otsivad Costa del Solis eelkõige sooja kliimat, rahulikku elustiili ja mugavust:

 • Soojendusega bassein: võimalus ujuda ka jahedamatel kuudel ja hoida oma liigesed liikuvana.
 • Vaikne naabruskond: eemal suurtest turismipiirkondadest. Siin elades on mugavam olla eemal turistide kesksest melust, samas mitte väga kaugel 🙂 Ise elame 5 kilomeetrit rannast, autoga mugav kohale jõuda ja samas pole liigset niiskust. Ilus vaade ja rahulik ümbruskond, kuhu suvel satuvad peredega turistid, aga talvine aeg on “kohalike” päralt.
 • Kohalikud teenused: supermarketid, apteegid, lasteaiad, koolid ja tervishoiuteenused läheduses – kas siis jalutuskäigu kaugusel või 2-3 km kaugusel.
 • Kvaliteetne internetiühendus: stabiilne ja kiire internetiühendus on vajalik kaugtöö tegemiseks, suhtlemiseks pere ja sõpradega ning meelelahutuse jaoks.
 • Parkimisvõimalus: turvaline parkimiskoht on hädavajalik.
 • Mugavused ja hea soojustus: hea soojustus ja küttesüsteem on olulised, et oleks mõnus ka jahedamatel kuudel.
 • Vaade ja asukoht: ilus vaade merele, mägedele või aedadele/golfiväljakutele on suur pluss. Hommiku- või õhtusöögid päikselisel terrassil annavad päevale hea toonuse.

Talvituja eelistab asukohti, mis on küll vaiksed, kuid siiski piisavalt lähedal linnale ja kultuurisündmustele.

Loo oma ideaalse Costa del Soli kodu jaoks “Peab” ja “Võib” nimekirjad

Kui plaanid investeerida kinnisvarasse Costa del Solis, mis sobib nii talvitumiseks kui ka suviseks lühiajaliseks üürimiseks, on oluline teha kaks põhjalikku nimekirja: “Peab” ja “Võib”. Need nimekirjad aitavad sul selgelt määratleda, millised omadused on sinu jaoks hädavajalikud ja millised on soovitatavad, kuid mitte kriitilised.

“Peab” nimekiri

See nimekiri peaks sisaldama neid omadusi, millest sa ei ole nõus loobuma. Need on kinnisvara ostmise kõige kriitilisemad aspektid, mis tagavad, et see vastab nii sinu vajadustele kui ka potentsiaalsete üürnike omadele.

Nt ranna lähedus (mitu meetrit/kilomeetrit),
hea transpordiühendus (kas kinnisvara peaks olema Malaga ja Fuengirola vahel, et oleks rongiühendus lennujaamaga või mitte),
turvaline naabruskond (kinnine kompleks või mitte).

“Võib” nimekiri

Selles nimekirjas on omadused, mis võivad olla, aga kui pole, siis tehing ei jää katki. Need elemendid võivad muuta kinnisvara atraktiivsemaks ja mugavamaks, kuid nende puudumine ei välista kinnisvara ostu.

Kokkuvõte

Costa del Sol pakub suurepärast võimalust neile, kes soovivad nautida sooje talvekuud ja samal ajal teenida tulu suvise lühiajalise rendiga.

Merlis Homes pere aitab leida sul selleks sobivat kinnisvara.

Võta ühendust või kirjuta eve@merlishomes.com

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.