Kui õige osta kinnisvara ühiselt Hispaaniasse

Ostaks õige kinnisvaraobjekti kamba peale. Mõte iseensest on hea – tore kui on pind Costa del Solis ootamas ja tead, et hüppa vaid lennukile ja oledki soojemas kliimas. Kui mitu omanikku panevad rahad kokku, saate koos osta kvaliteetsema kinnisvaraobjekti.

Maja ostmine hispaaniasse

Mida ühiselt ostes peaks arvestama?

Kui omanikke on mitu, siis muutub korter või maja kaasomandiks. Näiteks kahekesi ostes kuulub mõlemale mõtteline 1/2 kinnisvara objektist. Selle kohta tehakse täpne leping.

Kõigepealt on vaja omavahel kõik reeglid väga täpselt läbi arutada ja soovitavalt kirja panna ning allkirjastada.

Tasub mõelda

  • Kas ühiselt ostetud kinnisvara üüritakse vahepeal välja kui omanikest seal keegi ei ela või mitte? Kui üüritakse välja, siis peaks nö ühise kassa tegema. Ja hoolitsema selle eest, et keegi üürimisega tegeleks, et paberid oleks korras ja üürnikud rõõmsad.
  • Kuidas on omavahel korraldatud suvitamine või talvitumine soojal maal? Me üürisime ükskord korterit Tenerifel ja äkitselt oli üks omanikest ukse taga ja soovis ise tulla suvitama. Korter asendati ja saime kompensatsiooniks Siam pargi piletid. Omavaheline läbipaistev asjade korraldus aitab selliseid probleeme vältida.
  • Kui on vaja teha pisiremonti või osta uut mööblit või midagi parandada, kes omanikest sellega tegeleb ja kas on nö eraldi kassa selle jaoks tehtud. Soovitan kõikvõimalikud rahaasjad omavahel väga hästi selgeks teha. Ennemgi on juhtunud, et sõbrad lähevad tülli raha pärast, sugulastest rääkimata.

Mis on miinused?

Kõigepealt suhteprobleemid ja konfliktid, mis on kerged tekkima, kui asjad pole läbi mõeldud.

Pangad ei soovi laenata kaasomandi soetamiseks nii meelsasti.

Vähem vabadust – kõik otsused hoolduse, remondi, sisustuse ja kasutuse kohta peab ühiselt läbi arutama ja see võib võtta aega ning olla tülikas.

Kaasomandi rahaline vastutus langeb kõigile omanikele.

Mis on plussid?

Kui olete koos puuda soola (16,381 kg) ära söönud, siis ei tohiks kaasomand küll probleeme valmistada 😊

Teine kodu soojemas kliimas ja sõpradega koos – on mille üle mõelda. Võib rahad kokku panna eraisikutena, võib Eestis teha ühise firma ja selle kaudu osta, võib teha eraldi tütarfirma Hispaaniasse või eraldi ettevõtte Hispaaniaasse. – variante on palju. Kui on soov, on ka alati võimalus. Või siis need võimalused vähemalt tekivad, kui hakata tegutsema 😊

 

Kirjuta ja aitan otsida sobivat objekti!

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.