Uusarendus Mijases

Ostes uusarenduse algfaasis, võid kindel olla, et hinnad on tõusnud kallimaks siis, kui maja valmis ja hakatakse uuesti nö teise ringina müüma. Ka see on kinnisvaras oma nišš – osta algfaasis korterid kokku, et need peale valmimist kallimalt maha müüa.

Uusarenduse korterid MIjas

2025 aasta keskel valmib Mijases faas 2 ja 2026 esimesel poolaastal valmib faas 3.

Piirkond on justkui meie mõistes magalarajoon. Aga päike paistab ikka 🙂

Mõlemas faasis on uusarendustes 1-, 2- ja 3-magamistoaga korterid koos parkimiskoha ja panipaigaga.
Praegu on see aeg, kus saad ise kaasa rääkida värvilahenduste ja materjali osas, et su korterit rohkem isikupärastada.

Kompleksis on haljasalad, mänguväljak väikestele lastele, bassein suurtele ja väikestele, välijõusaal, ühised tööalad.
Lähedal asuvad poed, restoranid ja koolid.

Hinnad on II faasis 164 000€ – 338 600€, vastavalt kas esimese korruse korter või penthouse.

Kolmas faas on hetkel soodsam, see tuli müüki mai lõpus.
Hinnad on 130 000€ – 380 000€.

Millal toimub maksmine?

Uusarendust ostes on maksmine mitmes osas. Ka see on hea uudis! Praeguse aja inflatsiooni valguses ei ole paari aasta pärast 130 000€ enam selles vääringus nagu praegu.

Kui soovid osta nt ühe magamistoaga (46,57 m2) korterit (hind 130000€ + maksud), siis on kõigepealt reserveerimise tasu 3000€.

Maksimaalselt 1 kuu jooksul peale reserveerimist on vaja maksta 25% – miinus reserveerimise tasu ehk 32500€ – 3000€ on 29500€.

Seejärel ehituse ajal (nt 2023 september – 2025 detsember) on vaja tasuda 19500€ kolmes osas ehk siis 6500€ korraga.

2026 esimeses kvartalis on vaja maksta ülejäänud osa (60%) ehk 78000€. Hindadele lisandub 10% VAT ja arvesta umbes 3% kogusummast paberimajanduseks.

Samuti arvesta möbleerimisega, uusarendustes on sisustatud kodutehnikaga tavaliselt vaid köök.

Siin on faas2 hinnakiri 19.06.2023 seisuga ja faas3 hinnakiri 19.06.2023 seisuga.

Näide 1 magamisotaga korteri plaanist

ühe magamistoaga korteri plaan

Pilte tulevasest uusarendusest

Vaata asukohta

Miks osta just uusarendus?

Uusarenduse ostmine pakub sageli mitmeid eeliseid võrreldes vanemate ehitistega.

1. Uus ja kaasaegne: uusarendusprojektid on tavaliselt kaasaegse disaini ja mugavustega, mida vanemates hoonetes ei pruugi olla. Uued ehitised on tihti ehitatud energiasäästlikult, kasutavad nutikaid tehnoloogiaid ning järgivad kaasaegseid ehitusstandardeid ja -nõudeid. See võib tagada parema energiatõhususe, heliisolatsiooni ja mugavuse.

2. Vähem remonti ja hooldust: uusarendustel on tavaliselt vähem vajadust remonttööde ja hoolduse järele, vähemalt esimestel aastatel peale ostu. Kõik on uus ja parandamist ei vaja. Vanemad hooned võivad vajada rohkem remonti ja uuendamist, mis võivad olla kulukad.

3. Isikupärastamisvõimalused: mõned arendajad pakuvad võimalust kohandada oma uut kodu, valides näiteks põrandakatte, köögimööbli või seinavärvi.

4. Garantii: uutel hoonetel on tavaliselt ehitusgarantii, mis katab teatud aja jooksul ilmnevad ehitusvead.

5. Tänapäevased mugavused: uusarendused sisaldavad sageli tänapäevaseid mugavusi, nagu näiteks sisseehitatud koduautomaatika süsteemid, energiasäästlikud seadmed ja kaasaegsed turvasüsteemid.

6. Finantseerimisvõimalused: mõned arendajad pakuvad uusarenduste ostjatele soodsa intressiga laenude või järelmaksude võimalusi.

7. Kogukond: uusarendustes on tavaliselt palju teisi uusi elanikke ja see võib luua tugeva kogukonnatunde. Uued arendusprojektid võivad pakkuda kogukonna eeliseid, näiteks uued pargid, spordirajatised või poed. Lisaks võib uues arenduses olla rohkem turvalisust, nagu turvakaamerate süsteemid ja valve. Samuti ühisalad töötegemiseks, puhkamiseks, sportimiseks, grillimiseks, sh sise- ja välisbasseinid, jõusaalid ja spordiväljakud, laste mänguväljakud jne.

Tekkis huvi?

Küsi lisainfot!

"*" indicates required fields