Reisime Hispaaniasse

Kui on soov Eestist tulla Hispaaniasse, siis missugused oleksid erinevad võimalused?

Lendame Hispaaniasse

Esimene valik on lendamine. Oleme praegu käinud korra kuus või kahe kuu tagant Eestis, seega katsetanud mitmeid lennumarsruute.

Otselende Tallinnast Malagasse pakub AirBaltic. Suvel on mul tavaliselt lihtne reegel – kui otselend on odavam kui ümberistumise ja majutusega lend, siis lendame otse Tallinnast Malagasse, kui ringiga on odavam, siis võtame aja ringiga minemiseks.

Kõige tavapärasem ümberistumisega reis on Malaga – Milano – Tallinn. Milano juba seepärast, et mu üks lemmikpoode on Oriocenter – keskus, kus on rohkem kui 280 poodi. 🙂 Seal on ka ütlemata hea jäätis, võtan oma jäätisekohviku kliendikaardi alati reisile kaasa.

Ümberistumine tähendab ööbimist Milan Bergamos, sageli oleme peatunud hotellis 57 Reshotel Orio. Seal on ööpäevane vastuvõtt. Kuna Tallinnast tulles jõuab lennuk sageli peale südaööd, siis on teada, et hoolimata hilisest saabumisest on tuba olemas.

Aga vaatan üle ka marsruudid Tallinn – Berliin – Malaga ja Tallinn – Billund – Malaga ja Tallinn – Barcelona – Malaga. Viimase variandi seepärast, et hispaaniasisesed lennud on olnud väga soodsad.

Oleme tulnud ka Stockholmi kaudu, siis saab laevareisiga lõpetada. Arlanda lennujaamast toob Arlanda Express mugavalt otse T-centralenisse ja sealt saab metrooga kolm peatust edasi sõita. Peatus on Gärdet ja sealt on juba laevani vähe maad. Laevale lastakse alates kell 16.00.

Odavad lennupakkumised

Vaata üle trip.ee lehelt – https://trip.ee/odavad-lennupiletid?destination=1716

Aga saad üle vaadata ka nt https://www.skyscanner.net

Lisaks uuri, mida pakub Googles vahekaart Lennud (Flights)

Sealt edasi saad juba täpsustada filtreerimist.

 

Aga kui sõidaks hoopis autoga Marbellasse

Alternatiiv on alati ka autoga tulla, aga kuna reis on umbes 4400 kilomeetrit, siis varu umbes 4 päeva aega. Kui sõidate vahetustega, saab kiiremini.

Meie tulime autoga, kui Eestis olid karmid koroonapiirangud, Lätis ei saanud ilma koroonapassita toidupoodigi sisse ja rohkem ei huvitanud koroonatõend mitte kedagi. Ööbisime Poolas, Prantsusmaal ja Hispaanias. Lapsed iseloomustasid autosõitu kui ebamugav, üksluine ja väsitav – autoga ei tahtnud keegi enam tükk aega sõita. Tõenäoliselt vahepeatustega saad neid omadussõnu pehmendada, aga siis läheb reis pikemaks ja pead planeerima rohkem ööbimisi.

Kui plaanid Hispaanias pikemalt olla, siis ilma autota ei saa. Kui ei soovi ise siia sõita, saad alati tellida autotranspordi. Arvesta, et järjekorrad on kevadeti suunal Hispaania – Eesti, siis kui kliimapõgenikud lähevad Eestisse. Sügisel on järjekorrad Eesti – Hispaania suunal. Hind on umbes 1500€, sõltub auto suurusest, aega võtab ladusa reisi korral 3-4 päeva.

Vali omale sobiv transport ja Buen viaje! (Head reisi!)

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.