Pöörlev ja energiasäästlik maja

Teemantikujuline disain – see on Sunhouse 360 intelligentne maja. Nutisõbralik ja energisaäästlik. Põrandaküte ja puitpõrandad.

Ja mis kõige lahedam, see maja pöörleb ümber oma telje. Maja kaalub umbes 120 tonni, aga see pole takistuseks.

Sunhouse360 projekteeritud majad on energiasäästlikud, pöörlev süsteem on boonuseks – pakub täiendavat energiasäästu ja võimalust kogu päeva jooksul ka vaateid muuta.

Läbimõeldud lahendus

Majal on

  • parimad kättesaadavad ehitus- ja isolatsioonimaterjalid,
  • tsingitud terasest ja raudbetoonist konstruktsioon,
  • lakitud alumiiniumfassaad,
  • SCHUCO aknad,
  • aerotermiline A/C, põrandaküte,
  • viimase põlvkonna päikesepaneelid jne, mis koos võivad tekitada rohkem kui 70% energiasäästu.

Maja on tõstetud 140cm kõrgemale, et vähendada niiskustaset. Ja tõesti – kui siin Costa del Solis mere ääres on valdavalt päris niiske, siis selles majas seda üleliigset niiskust tunda ei olnud.

3 magamistuba ja 3 vannituba. Aga mitte ainult. See on ka väga läbimõeldud maja. Nt, sahtlist tuleb triikimislaud välja ja justkui seina seest tõmbad riidekapi sektsiooni välja. Mulle meeldivad sellised ruumi kokkuhoidvad ja avarust loovad lahendused.

Asub Bel Airis, Estepona lähedal. Jalutuskäigu kaugusel on supermarketid, apteegid, baarid, restoranid ja vaid mõne minutilise autosõidu kaugusel on mitmed golfiväljakud, liivarannad, Villa Padierna paddeli klubi ja Bel Airi tenniseklubi.

Mõni sõna pöörlemisest

Kuna see on põnev maja, siis uurisin täiendavat infot ja käisime ka ise vaatamas.

Pöörlemissüsteem koosneb tsentraalsest rõngast, mille eeldatav eluiga on 2,5 miljonit pööret või mitusada aastat tavakasutusel ning vajab minimaalset hooldust, nagu iga-aastane määrimine ja mootoriõli vahetus. Halvima stsenaariumi korral saab mootorit parandada või vahetada ning rõngast saab kohapeal parandada.

Kui kõhkled, et kas nüüd peabki elu edasipidi karusellis mööduma, siis ei pea. Pöörlemine pole kohustus, vaid võimalus. Kui soovid, et sul elutoas oleks nt õhtupäike, siis lased majal pöörata ennast nii, et see õhtupäike seal oleks. Kui soovid, et hommikul ärgates päike silma ei paista, siis hoolitsed, et maja pöördenurk oleks õige.

Sa võid ka oma majale tellida osaliselt pöörleva funktsiooni. Huvitavaks kompromissiks võib olla ka hübriidlahendus, mis ühendab staatilise maja pöörleva mooduliga, näiteks pöörleva elutoaga. Või on hoopis ülemisel korrusel restoran, kus avaneb kena vaade ümbruskonnale ja miks mitte nautida kohvi kõrvale 360 kraadist vaadet.

Pööramine on väga sujuv ja aeglane, Bel Airi majal kulub täieliku 360-kraadise pöörde tegemiseks umbes 90 minutit. Kergemate moodulite puhul saab pöörlemiskiirust oluliselt suurendada, aga samas see pole tõenäoliselt vajalik. Kliendid saavad oma maja mobiilirakenduse abil käsitsi pöörata, valides soovitud suuna ja kiiruse, valida automaatse päikese jälgimise või eelnevalt salvestatud kraadid.

Soovid tulla maja vaatama? Võta ühendust – eve@merlishomes.com

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.