Pikaajaline üürikodu Costa del Solis

Miks valida just Lõuna-Hispaanias Costa del Sol?

Põhjuseid, miks otsida omale üürikodu just Lõuna-Hispaaniasse Costa del Soli piirkonda, on palju. Esimene põhjus oleks kohe kliima. Siin on soe Vahemere kliima ja suur hulk päiksepaistelisi päevi aastas. Talved on võrreldes Eestiga tunduvalt soojemad ja kliimapagulasi on siin palju.

Hea koht kaugtöö jaoks

Kui sul on kaugtöö võimalus, siis see on eriti hea variant. Kui kohapeal soovid töötada, siis Málagas asub Andaluusia tehnoloogiapark, mis on nö Euroopa Silicon Valley. Seal on töötajaid üle 20 000 ja tööd pakuvad suured rahvusvahelised ettevõtted.

Valguskaabel on kogu ranniku ulatuses ja interneti kiirused on väga head.

Üürimine enne kinnisvara ostmist

Kui soovid osta kinnisvara Hispaaniasse ja ei ole siinse piirkonnaga väga tuttav, siis enne kinnisvara ostmist võta prooviperiood.

Paljud inimesed, kes kaaluvad Lõuna-Hispaanias pikaajalist elamist või kinnisvara ostmist, eelistavad esialgu rentida pikema aja vältel. See annab võimaluse tundma õppida piirkonda, kogukonda ja eluviisi enne suurema finantskohustuse võtmist.

Üürimine annab vabaduse otsustada

Üürimine on paindlikum kui kinnisvara ostmine. Kui su plaanid või olud muutuvad, on üüripinnalt lahkumine lihtsam ja kiirem kui kinnisvara müümine. Üürimine ei vaja nii palju algkapitali ja saad proovida erinevaid piirkondi Lõuna-Hispaanias, avastades sel moel, milline koht sulle kõige rohkem sobib.

Ja kui juba kohapeal oled, siis avastad, et Hispaania eluviis, eriti lõunas, on rahulikum ja lõõgastavam kui paljudes teistes Euroopa piirkondades.

See kombineerituna hea toidu, sõbralike inimeste ja madalamate elamiskuludega teeb elamise siin väga atraktiivseks.

Lisaks veel meri, mäed, golf, matkamine, kultuurisündmused, rahvusvahelised koolid jne. Õpilastel on võimalus võtta vaheaasta või vahesemester rahvusevahelises koolis, et saada keelekogemust ja suhtluskogemust teiste rahvustega.

Costa del Sol’i piirkonnas (Marbella ja ümbritsevaid alad) on umbes 70 eriilmelist golfiväljakut ja see tähendab väga häid harjutamis- ja arenemisvõimalusi, kelle tulevik on seotud golfiga või kes lihtsalt soovivad rohkem mängida.

Vahel on lihtsalt vaja nö juhe seinast tõmmata ja võtta ette mõnekuuline keskkonnavahetus. Kas või selleks, et aru saada, mida tegelikult elult tahad või on tööd nii palju tehtud, et enda organism on tõmmanud pidurit ja palunud mõneks ajaks aja maha võtta.

Miks Costa del Sol on populaarne piirkond?

See populaarsus on muutnud hea üürikodu leidmise keeruliseks. Siin on kõrge nõudlus. Costa del Soli piirkond on üks Hispaania kõige ihaldatumaid sihtkohti, kus elada või puhata. See tähendab, et üürikorterid ja -majad lähevad kiiresti, eriti kui need asuvad atraktiivsetes piirkondades või on mõistliku hinnaga.

Turism. Costa del Sol on üks Euroopa suurimaid turismisihtkohti, mis tähendab, et paljud kinnisvaraomanikud eelistavad lühiajalist üürimist turistidele, kuna see on kasumlikum kui pikaajaline üürimine.

Hooajalisus. Suvel on nõudlus kõige suurem ja pikaajalist üürikodu leida üpris keeruline. Kõige lihtsam on leida pikaajalist üürikodu just septembrist-oktoobrist maini.

Regulatsioonid ja nõuded. Mõned kinnisvaraomanikud on kogenud probleeme ebaausate üürnikega minevikus, mistõttu on nad seadnud kõrgemad nõuded üüripinna taotlejatele. See võib muuta protsessi aeglasemaks või raskendada mõnele potentsiaalsele üürnikule hea koha leidmist.

Ole valmis kiiresti tegutsema. Heades tingimustes ja mõistliku hinnaga korterid või majad lähevad väga kiiresti.

Aga kui otsiks pikaajalist üürikodu ise?

Jah, Idealista kaudu saad ka ise otsida, aga seal on päris palju aegunud infot. Ise sobivat kinnisvaraobjekti otsides võid kulutada ootamatult palju aega.

Pead helistama/kirjutama (mitme)kümnetele kuulutustele, kusjuures paljud ei vasta sulle. Alati on ka hea üüripind enne kohapeal üle vaadata, kuna pildid ja tegelikkus ei pruugi kokke minna.

Korter võib piltide peal kena välja näha ja kohapeal selgub, et nii ongi. Aga kui ümbruskond meenutab getopiirkonda, siis see on suur miinus.

Google Street View võib olla aegunud ja ei näita reaalset pilti. Olukord võib olla vahepeal paremaks läinud või ka halvemaks.

Pikaajalise üürikodu otsimine ei pea olema murekoht, saame sind selles osas aidata.


Kuhu piirkonda võiks üürikodu otsida?

Kui sul on juba välja kujunenud oma lemmikkohad või on selge eesmärk paigas, siis juba tead ka piirkonda. Kas see peab olema lasteaia/kooli, bussijaama/rongijaama, sinu töökoha või hoopis ranna lähedal?

Vaatame üle, mis on peamised linnad, kuhu üürikodu otsida.

Málaga. Costa del Soli süda ja Andaluusia provintsi pealinn. Piirkonna suurim linn, siin asub ka Málaga Tehnoloogiapark, Málaga ülikool ja siin on linnamelu.

Benalmádena. Vaheldusrikas linn, mis ulatub mägedest Vahemereni, pakkudes kauneid randu, kaasaegset jahisadamat ja traditsioonilist Andaluusia hõnguga mägiküla.

Fuengirola. Populaarne perekondade ja turistide seas, Fuengirola pakub pikki liivarandu, hulgaliselt restorane ja poode. Siin on palju soomlasi ja eestlasi.

Mijas. Asub mägedes Fuengirola kohal, Mijas on traditsiooniline valge küla, mis pakub hingematvaid vaateid rannikule, idüllilisi tänavaid ja ehtsat Andaluusia eluviisi.

Marbella. Luksuslik ja stiilne, Marbella on tuntud oma eksklusiivse Puerto Banuse jahisadama, kõrgklassiliste restoranide, butiikide ja ööklubide poolest. Siin on segu ajaloolisest vanalinnast ja kaasaegsest rannaelust. Palju-palju turiste.

Estepona. See on tõusev täht Costa del Soli kinnisvaraturul, säilitades oma traditsioonilise Andaluusia iseloomu. Esteponas on suurepärased rannad, mõnusad restoranid ja ajalooline vanalinn.

Kui peres on lapsi, siis asukohta valides arvesta kooli asukohaga. Väiksemad lapsed tuleb kooli viia ja neile järele minna. Ühistransport liigub mööda suuremaid teid pidi ja auto olemasolu on soovituslik. Fuengirolast Málagani käib rong, mis peatub väga tihti ja kus üks peatustest on ka Málaga lennujaam.

Tekkis huvi kohapeal elada? Uuri lähemalt meie pikaajalise üürimise teenust või võta ühendust eve@merlishomes.com.

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.