Mijas Pueblo ja eeslitaksod

Mijas Pueblo on üks Andaluusia valgetest linnakestest, mis on kuulus oma eeslitaksode poolest.

Mijas Pueblo ajalugu ulatub Rooma aegadesse, seda tunti sel ajal Tarnisa või Tarmina nime all ning oli jõukas koht.

Araablased (714) nimetasid Tarnisa roomapärase nime “Mixaks”, mis muudeti Mijaseks, kui hispaanlased linna uuesti vallutasid. Linnal on olnud aegade jooksul mitmeid omanikke ning seda on näha ka linnakese arhitektuuris.

Tänu kliimale ja suurepärasele asukohale on Mijasest saanud ülipopulaarne turismikuurort sedavõrd, et tänaseks on seal täiskohaga elama asunud paljud välismaalased (ametliku registri andmetel on esindatud 78 erinevat rahvust).

Mijas pueblo

 

El Barrio on linna vanim kvartal, seal on säilinud tüüpilised valgeks lubjatud seintega majad, millel lillepoti seinad ja lilledega kaetud sepistatud rõdud.

Jaluta ringi Mijas Pueblos ja naudi imeilusaid vaateid mägedele ja merele.

 

Kuid Mijas ei ole ainult linn, vaid seal on ka kaunid ümbritsevad mäed, mida tuntakse Sierra de Mijasena. Traditsioon räägib, et Neitsi Maarja ilmutas end kahele kohalikule karjasele, kelleks olid Juan ja Asuncion. Selle erakordse sündmuse mälestuseks ehitasid nad suurde kaljusse väikese pühamu ja andsid sellele nimeks “Virgen de la Peña”. Pühakojas hoitakse kaitsepühaku puidust kujutist, mis on nikerdatud aastal 850.

Eeslitaksondus

Eeslitaksondus sai alguse Mijas pueblos 1960. aastatel, kui piirkonna puhkajad nägid oma eeslitega töölt koju naasvaid töötajaid. Turistid soovisid teha eeslitega pilti ning said raha eest ka nendega sõita. Kuna jootraha oli sageli suurem kui nende tööliste palk, siis said kohalikud uue elatise teenimise viisi. Praeguseks on linnavolikogu rajanud parkla 60 eeslitaksole.

Kõikide sõitude alguspunkt on Plaza de la Virgen de la Peña ja sealt sõidavad eeslitaksod läbi ajaloolise kesklinna. Pilet ühele inimesele on 15€ ja kahele 20€.

 

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.