Meie lugu

Eve Keerus-Jusupov ja Merlis Jusupov

Eve ja Merlis kolisid Hispaaniasse Costa del Soli 2022. aasta alguses.

Merlis alustas märtsis kinnisvaranõustajana Marbella Luxury Homes’is ja õppis seal ametit 1,5 aastat.

Oma teed hakati rajama 2023. aasta jaanuaris, kui Eve alustas toimetamist Merlise FB konto all, tegi veebilehe ja alustas iga-nädalaste kinnisvarauudiste ja iga-kuiste elu-olu uudiskirjade kirjutamist.

2023. aastal tehti kaks veebiseminari eestlastele ja üks soomlastele ja loodi veebilehele väike eestlaste teenuseid tutvustav andmebaas, kus 55+ teenusepakkujat hetkel üleval.

Ametlik tee sai alguse septembris 2023, kui loodi Merlis Homes SL.

2023 oli lahti laskmiste ja muudatuste aasta.

  • Müüsid maha kodulehekoolitused.ee veebilehe, mida olid arendanud tubli 10 aastat.
  • Eve lõpetas internetiturunduse koolituste tegemise (päringuid tuleb siiani, kuna tegutses selles vallas 20+ aastat).
  • Müüsid maha oma kodu Eestis.
  • Alustasid otsast peale – uus riik, uus kodu, uus keel, uus valdkond, uus ettevõte – põnev ja arendav. Mõlemad tunnevad, et on jõudu, jaksu ja julgust pühenduda järgmiseks 20 aastaks uuele valdkonnale.

Eve ja Merlis usuvad, et ühes suunas liikuv tiim on midagi erakordset. Nende ellu on tulnud inimesed, kellega jagavad samu väärtushinnanguid ja liiguvad samas suunas, arenevad ja kasvavad ise ning ühiselt.

Eve ja Merlis
Stven ja Triin

Triin-Liis Nestrik ja Steven Orub

2022. aasta lõpus mõistsid, et soovivad elada kusagil soojemas kliimas, kus päike paistab rohkem ja ees ootavad uued seiklused. Seega kolisid 2023. aasta septembris koos oma kolmeaastase tütrega Soomest Hispaaniasse.

Hispaanias olles kohtusid Eve ja Merlisega, kes tegid huvitava kasvuhüppe pakkumise, mille üle ei olnudki vaja kaua vaagida, tuli kiire ,,Jah!’’ ning senini on oma otsuse üle väga rahul.

Stevenil töötab Soomes oma ettevõte, mis tegutseb automotive sektoris ja samale suunale otsustas ka Hispaanias panustada, kuna see tee on juba selge.

Triin-Liisil on samuti Soomes registreeritud müügiga tegelev internetipood, mis kenasti töötab ning uus kinnisvarasuund siin päikese all on väga meelt mööda.

Pere kõige pisem juveel naudib senini veel lapseks olemise rõõme ja tunneb suurt heameelt aastaringsest võimalusest väljas supelda ning jalgrattaga sõita, unistuseks on luua oma jäätisetehas.

Antud hetkel Triin-Liis ja Steven hoiavad Merlis Homes SL lippu kõrgel Soome turul ning on usinasti seotud kõigi võtete ja nippide omandamisega selle suuna edendajatelt ettevõtte siseselt.

2024 sügise saabudes alustab õpinguid riikliku kava järgi ka pere järeltulija.

Kokkuvõtlikult oleme väga tänulikud selle võimaluse eest üheskoos kasvada ning kogeda midagi uut, ühtse jõuna liikuda edasi ,,Per aspera ad Asta’’.

Ilma tavapäraste ettevõtluses kehtivate hierarhia tüüpideta, vaid hoopis avatult ning kõik võrdsete ning positiivsetena ühisele eesmärgile keskendudes.

Tiina ja Rene Vesman

Tiina ja Rene on olnud Hispaaniaga seotud juba väga pikka aega. Algas see kõik ühest ammusest puhkusereisist sellele maale, millest kujunesid peagi välja iga-aastased külaskäigud Costa del Sol-i. Üha rohkem võlus neid kohalik elustiil ja tervislik kliima.

Hispaania keelt on õppinud keelekursustel nii Eestis kui Hispaanias. Tänu keeleõpingutele on neil olnud lihtsam toime tulla kohalikes asjaajamistes.

Paar aastakümmet oli nende tegevusvaldkonnaks ehitus -ja tööstusvärvide müük. Tehnoloogia võimaldas tegeleda ettevõtlusega distantsilt, seega otsustasid nad koos lastega alaliselt elama asuda päikeserannikule.

Lapsed asusid õppima Aloha College-isse, kus nad said peale koolitarkuse ka oluliselt avarama maailmavaate. Lapsed on tänaseks saanud täisealiseks, õpivad ja töötavad Eestis.

Rene tegeleb tuntud Eesti energeetika-ettevõttes projektijuhtimisega. Kinnisvaraga seotud erinevad teemad on köitnud neid samuti läbi aastate.

Tiina ja Rene on valmis ehitanud õige mitu elumaja, kortereid renoveerinud, disaininud ja välja rentinud. Nad on ennast pidevalt kursis hoidnud kinnisvaraturul toimuvaga nii Eestis kui Costa del Sol-i piirkonnas.

Huvi kinnisvara vastu ja soov kohtuda huvitavate inimestega viiski neid kokku Eve ja Merlisega ning teiste meeskonnakaaslastega.

Soovidel on kombeks täituda!

Rene ja Tiina
Rain Siling

Rain Siling

Rain on olnud seotud ehitussektoriga üle 25 aasta.

Põhiline tegevus on toimunud Rootsis ja ta tunneb seda maad läbi ja lõhki. Kuna aastal 2022 toimus Rootsi ehitusturul suur langus, otsustas ta oma ettevõtmised seal kokku pakkida ja otsida uusi väljakutseid. Selleks väljakutseks sai ikkagi ehitusega seonduv – kinnisvara, aga seekord kinnisvaraga seonduv teine pool ehk valmis ehitiste müügi vahendamine – maaklerteenuse pakkumine.

Kuna ehitus-tehnilised teadmised olid juba olemas, siis tuli tutvust teha muude maaklerteenusega seonduvate vajalike oskustega ja nii algaski koolitee Tallinna Majanduskoolis kinnisvaramaakleri kaheaastasel kursusel. Iga uue ameti omandamisega seotud koolitee lõppeb erialase praktikaga ja otsus tuli seda teha Hispaanias.

Rootslased on olnud Hispaania kinnisvaraturul juba aastakümneid ja ka eestlaste huvi Hispaania kinnisvara vastu on viimastel aastatel tohutult kasvanud. Kui siia lisada veel meeldiv kliima ja tore keskkond, oli valik loomulik.

Praktikakoha otsingud viisid kokku Eve ja Merlisega, kes sellel turul juba tegutsesid ja võtsid praktikandi lahkelt vastu. Alates sellest hetkest on kõik sujunud väga hästi ja kuigi praktika aeg saab kunagi läbi, siis on hea tunne, et tee pere mudelil töötavas ettevõttes Merlis Homes SL jätkub sellest hoolimata.

Rõõm on olla osa sellest perest!