Malaga üürituru analüüs – 2024

Málaga üüriturg on viimase aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud. Olen katsetanud päris mitmeid üürituru analüüsimise tarkvarasid. Siinne tarkvara võtab Airbnb ja Vrbo andmed kokku. Statistika ei arvesta pikaajalist üüritulu, vaid ainult Airbnb või Vrbo kaudu tehtud broneeringuid.

Keskmine käive Málagas on tõusnud 32%, kokku 34900€, keskmine täituvusmäär on suurenenud 11% (72%). Keskmine päevatulu kasvas 11% (132.60€). Tulu ühe saadaoleva majutusasutuse kohta on tõusnud 25%.

Kokku on hetkel 7305 aktiivset majutusasutuse pakkujat, mida on 29% rohkem. Kõige rohkem on Málagas 1-magamistoaga üüripindasid.

Peaaegu pooled lubavad ka 1-öölist peatumist, mis on ka mõistlik. Málagas on ju lennujaam, sadam, rongijaam. Keskmiselt tuleb külaline 4 ööks. Keskmiselt teevad kliendid oma majutusbroneeringu 48 päeva enne peatumist.

See joondiagramm on eriline – väga harva näeb nii stabiilset täituvusmäära.

Täituvusmäär Malaga 2024

Kui aga valida viimased 3 aastat, siis näed, et see üürituru stabiilne nõudlus on alles nüüd tulnud.

3-aasta keskmine täituvusmäär Malagas 2024

Kui täituvusmäär oli suht stabiilne, siis keskmine käive kuus näitab, et kõrghooajal hinnad tõusevad  Málagas. Ja kui võtta 3 aasta võrdlus, siis on näha, et viimaste aastatega on üürihinnad kõvasti kasvanud.

Málagas on kokku 11 linnaosa ja need ei ole kõik võrdselt turistidele atraktiivsed. Nt, kui uurid, mis linnaosa võiks turist vältida, siis saad soovituse, et Palma-Palmilla ei ole koht, mida peaksid külastama. Ja kui ennem oli näha, et 7305 majutusasutuse pakkujat on Málagas, siis Málaga centros on neid 5221 ehk lõviosa.

Kui sul piirkond teada, siis saan uurida, mida su tulevased naabrid Airbnb’s hästi teevad ja mida sina saaksid paremini teha.

Kirjuta mulle – eve@merlishomes.com

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.