Lõuna-Hispaania – golfimängija paradiis!

Ralf Johan Kivi

Ralf Johan Kivi

Lõuna-Hispaania on oma aastaringse golfisõbraliku kliima tõttu üks eelistatuim golfimängimise sihtkoht. Eriti Costa del Sol’i piirkond (Marbella ja ümbritsevaid alad), kus on umbes 70 eriilmelist golfiväljakut.

Kui oled golfis algaja, siis enne alustamist on juba rohkem küsimusi kui vastuseid.
Ja tegelikult tuleb mängides küsimusi veel juurde 🙂

Aga alustame päris algusest ja küsimustele vastas Ralf Johan Kivi.
Saaremaalt pärit golfar, kes hetkel õpib Audentese Spordigümnaasiumi 11. klassis (HCPI +3.5) ja on U18  Eesti golfikoondise liige.
Ralf eelistab talvisel perioodil harjutuskohana just Hispaaniat.

 

Kas rentida, soetada enda golfivarustus Hispaaniast või tulla Eestist oma varustusega?

Kõik variandid on võimalikud. Lähtu eesmärgist, kui tihti plaanid golfi mängida. Seti hinnad varieeruvad olenevalt golfivarustuse kvaliteedist 20-50€ vahel / päev väljakult rentides.

Lennukiga tulles käib golfivarustus olenevalt lennufirmast ja golfi reisikoti suurusest kas üldpagasi hulka (kuni 23 kg) või siis lisatasu alla (alates 40€ üks suund). Golfikaupade hinnad on Hispaaanias Eestiga võrredles mõnevõrra soodsamad ja valik laiem.

Suuremad golfipoed Calanova Golf, Sunshine Golf, Golf Friendsi kaupluste võrgustik, kus saab ka fittida. Fittimised, juhul kui ostu ei sooritata, on tasu eest ning aeg on soovitav eelnevalt broneerida. Elementaarseid palle-kindaid saab osta iga golfiväljaku pro-shopist.
Fittima tähendab proovima erinevat varustust, et leida enda löögioskusetele vastav. 

Millised on mänguringi hinnad?

Keskmine green fee ehk mänguringi maksumus sõltub

  • väljakust (keskmine hind 75 ja 150€ vahele. Ekslusiivsemad väljakud mitmeid sadu eurosid)
  • hooajast (kuumad suveilmad viivad majutushinnad küll lakke, kuid golfis hoopis alla. Kuna sihtkohas on suvel palju inimesi, siis on ka väljakud rahvarohked. Kõrghooaeg golfis olenevalt väljakust on märts-mai ja september-november. Ka suurtel riiklikel pühadel võivad kehtida kõrghooaja hinnad.)
  • mänguajast (pärastlõunane mänguaeg – twilight hind, olenevalt väljakust 13-15 vahel), on soodsam. Arvesta kindlasti sellega, et kevad-talvisel ajal läheb pimedaks umbes 18.30 ja kuigi hind on hea, ei pruugi tervet ringi jõuda mängida)
  • mängija vanusest (juunioridele tasuta või poole soodsamad mängivõimalused, mõnel väljakul ka seenioridele ning kohalikule mängijale)
  • mänguperioodist (osadel väljakutel on ka perioodi või 10x mänguvõimalused)


Kas mänguaeg broneerida või minna lihtsalt kohale?

Broneeri mänguaeg kindlasti eelnevalt.

Viimastel aastatel on aastaringselt golfimängijate hulk Marbella ümbruses üha suurenev, nii saad olla kindel, et saad mänguringile.

Väljaku kodulehtedel on olemas ka online-broneerimise võimalus, kui telefoniga caddimasterit kätte ei saa. Broneerides telefonitsi või maili teel võidakse broneeringu garanteerimiseks küsida lisaks mängutasemele ka krediitkaardiandmeid. Kohale minnes võib läbirääkimiste teel ka paremat hinda saada, nagu ikka lõunamaades. Seega, kui väljak on sümpaatne, broneeri koheselt klubimajas ka järgmise ringi aeg.

Caddimaster on golfisektoris administraatori nimi.

Kas autoga või autota?

Kuna paljud väljakud on suurte kõrguste vahedega, võidakse nõuda mängutempo hoidmiseks ka auto rentimist. Hinnad on vahemikus 20-50€. Alaealistele autosid ei rendita.
Kui lähed autoga rajale kasutades pärastlõunast soodsamat mänguhinda, siis pea kindlasti kinni auto tagastamise kellaajast. Ole lugupidav väljaku personali suhtes.
Eestis golfiväljakute väravaid lukku klubimaja sulgedes ei panda ja saad oma mänguringi lõpuni mängida, kui päevavalgust jagub. Hispaanias on ka väljakuid, kus on elementaarne, et sulgemisjaga lõppeb koheselt ka mängimise võimalus väljakul (näiteks Marbella Golfis). Sinule võib tunduda, et valgust veel jagub, saaksid lõpuni mängida, ka autota, kuid seda võimalust ei ole.
Kui mängida saab nii jalgsi kui autoga, tunne broneeringut tehes huvi, kas enne sind on mängijad jalgsi või autoga, alustajad või edasijõudnud mängijad. Selle alusel oskad teha parema otsuse, kas twilight võimalust on mõistlik kasutada 18-raja või 9-raja mängimiseks.

Sõiduauto väljakute vahel sõitmiseks on vajalik või siis saad sõita taksoga. Lõuna-Hispaanias toimib Boldi äpp.

Kas harjutusväljakuid võib kasutada ka siis, kui mänguringile ei lähe?

Üldiselt võib. Harjutusväljakud on enamus väljakutel radade läheduses, kuid on ka neid, kus soojendust saab teha hoopis lähedal asuvas golfiakadeemias, mis jääb kilomeetri kaugusele.

Korvitäis (20-35 palli) olenevalt hooajast alates 3€. Üheeuroseid münte on rahakotis pallimasina jaoks hea omada juhuks, kui kaadrimakse ei toimi ja caddimaster on suletud. Paljudel väjakutel ei ole muru range’e pikkade löökide harjutamiseks, vaid lüüakse harjutusmattidelt.

Millises riietuses golfiväljakule mängima minna?

Riietuses peetakse tavapäraselt kinni golfietiketist, eriti kallima hinnaklassi väljakutel. Tutvu kindlasti väljaku kodulehel oleva infoga vältimaks üllatusi.

Kas söögivõimalused on golfiväljakutel olemas?

Enamusel golfiväljakutel on klubimajad, milles ka restoran, pro shop, baarid, tualetid ja pesemisvõimalus.
 Rajale saab kaasa osta paninisid, võileibu, jooke. Arvestada tasuks kindlasti sellega, et enamusel väljakutel pärast mänguringi ei pruugi söögivõimalust enam olla (eriti madalhooajal), sest restoran suletakse varem kui väljak.

Hinnaklassid on erinevad. Kui võrratute vaadete ja koduse teenindusega, kuid tagasihoidliku sisustusega Cabopino Golfis saad suurepärase krevetipasta 10€, siis Los Naranjose Golfi väljapeetud interjööris topelthinnaga.

Ise broneerida golfireis või küsida reisifirmast paketti?

Kui sihtkoht tundmatu, kaalu golfipaketi broneerimist. Isegi kui lennupileti broneeringu teed ise, siis paljudel golfiväljakutel on oma hotellid ja külaliskorterid, mis tähendab seda, et nende kaudu mänguringe broneerides võid kogu reisikorralduselt raha säästa.

Millele veel tähelepanu pöörata?

Väga vähestel väljakutel vaadatakse koeraga väljakule tulemisele sõbralikult. 🙂

Golfi taustainfo

Golf on Hispaanias üks populaarsemaid spordialasid: Hispaania Golfi Föderatsiooni andmetel on Hispaanias 1,2 miljonit registreeritud golfarit.

Costa del Sol’i laiast golfiväljakute valikust leiab nii 9- ja 18-, 36- ja 54-rajalisi, tasasemaid, mägiseimaid, jalgsi või mängutempo hoidmiseks ainult autodega mängitavaid, kõigile avatuid ja ainult liikmete kasutada olevaid golfiväljakuid. Siia on aastakümnetega kogunenud golfiõpetajad üle Euroopa ja kaugemaltki.

Golfitunni hinnad on noortele soodsamad, keskmiselt 40-70€ / tund. Mida rohkem tunde võtad, seda soodsam tuleb ühe tunni hind.

Eestlastest golfareid, kes siin talvituvad või on endile teise kodu tekitanud, võid kohata kõikjal.

Golf Costa del Solis
Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.