Kinnisvara ostmine kui kompromisside kunst

Kinnisvara ostmine on sageli kompromisside kunst. Ideaalilähedase kodu leidmine nõuab paindlikkust ja mõistmist, et kõiki kriteeriume ei pruugi alati täielikult täita. Unistuste kodu koosneb  ju paljudest erinevatest aspektidest – asukoht, hind, vaade, suurus, suund, terrass, ranna lähedus ja palju muud.

Kuigi me püüame vastata kõikidele teie kriteeriumidele, on oluline mõista, et mõnikord tuleb teha järeleandmisi, et leida kodu, mis vastaks enamikule teie vajadustest.

Meie kogemus näitab, et klientide avatus väikestele muudatustele nende algsetes eelistustes võib tihti avada uksi ootamatutele ja rahuldust pakkuvatele võimalustele.

Kinnisvara valik

Siin on mõned ettepanekud, mida võiks kaaluda

Maja vanus. Kuigi sageli eelistatakse uuemat ehitist, soovitame kaaluda ka vanemaid maju, mis on hiljuti renoveeritud ja kus korter korralikult remonditud. Maja üldiste probleemidega tegeletakse ka siin jooksvalt ja kui korter on sobilik ja piirkond samuti, siis on üks võimalus üle vaadata, kas mõni vanema maja korter oleks sobilik või mitte.

Asukoht. Mida lähemal rannale, seda lärmakam elukeskkond. Siin on kompromissiks kaugus merest – plussideks on odavam hind, rahulikum piirkond, paremad vaated, avaramad korterid ja miinuseks on nt 5 minutiline autosõit randa.

Hind või ruutmeetri hind. Suurem investeering avab uusi võimalusi, mis ei pruugi praeguse eelarve piires kättesaadavad olla. Ja ruutmeetri hinda pole siin mõtet eriti vaadata. Kui ühe korteri vaade on vastasmaja sein ja teise korteri vaade on meri, siis nende hinnavahe võib olla ka 100 000€.

Kinnisvara valides on oluline pöörata tähelepanu ka positiivsetele külgedele, mis võiks siin elades hoopis rõõmu valmistada. Kui otsida puuduseid, siis neid leiab iga objekti juures. Kui otsida eeliseid, siis neid leiab samuti iga objekti juures.

Olulisemad prioriteedid. Mis on tõesti oluline ja milles saab teha järeleandmisi? Kui sinu prioriteedid on selged, on lihtsam teha otsuseid, mis viivad sind unistuste kodu leidmiseni.

Mida veel arvestada?

Energiatõhusus ja kommunaalkulud. Tihtipeale vaadatakse esmalt kinnisvara hinda, kuid oluline on arvestada ka tulevasi kommunaalkulusid. Uuemad ja energiatõhusamad hooned võivad küll olla kallimad, kuid madalamad küttekulud tasuvad selle erinevuse ajapikku ära. Vanemate hoonete puhul tuleb arvestada suuremate hoolduskuludega, kuna võib tekkida vajadus süsteemide ja struktuuride remontimiseks või uuendamiseks.

Kinnisvara väärtuse kasv. Tulevikuperspektiivi arvestamine võib olla samuti otsustav tegur. Mõnes piirkonnas võib kinnisvara väärtus kiiresti tõusta, samas kui teistes piirkondades võib see stabiilne või isegi langev olla. Potentsiaalne väärtuse kasv võib õigustada suuremat alginvesteeringut.

Naabruskond ja kogukond. Hea kodu ei ole ainult maja või korter, vaid ka ümbruskond ja kogukond. Oluline on uurida, millised on naabrid, millised teenused on lähedal (poed, koolid, lasteaiad, arstiabi).

Transport ja ligipääsetavus. Üks olulisemaid tegureid kodu valimisel on selle ligipääsetavus. Kui peres on kooliealised lapsed, on oluline, et kool ja huvialaringid oleksid kergesti ligipääsetavad. Samuti tuleks kaaluda töökoha kaugust ja ühistranspordi võimalusi. Hea transpordiühendus võib oluliselt parandada elukvaliteeti ja vähendada igapäevaseid kulusid.

Ümbruskonna arendused. Uurides kinnisvara, on oluline vaadata ka piirkonna tulevikuplaane. Kas naabruses on kavandatud uusi arendusi, mis võivad tõsta piirkonna väärtust? Või on plaanis infrastruktuuri parandamine, mis teeb piirkonna atraktiivsemaks? Samuti tasub uurida, kas on kavandatud uusi ehitisi, mis võivad tekitada müra või liiklusprobleeme või varjata vaadet.

Roheala ja vaba aja veetmise võimalused. Rohealade ja parkide lähedus võib oluliselt tõsta kinnisvara väärtust ja elukvaliteeti. Kui pere armastab loodust ja vabas õhus viibimist, tasub valida kodu, mis on lähedal parkidele, matkaradadele või spordiväljakutele.

Turvalisus. Turvalisus on kodu valimisel üks tähtsamaid tegureid. Uurige piirkonna kuritegevuse statistikat ja seda, millised turvameetmed on hoones või piirkonnas kasutusele võetud. Turvaline elukeskkond tagab meelerahu ja aitab luua kodutunde.

Läbimõeldud planeering. Kinnisvara planeering on oluline aspekt, mida sageli alahinnatakse. Hästi läbimõeldud planeering võib muuta ka väiksema elamispinna avaramaks ja mugavamaks. Kaaluge, kas planeering sobib teie elustiiliga – kas ruumide jaotus ja suurus vastavad teie pere vajadustele ja kas on piisavalt hoiuruumi.

Kvaliteet ja materjalid. Hoone ehituskvaliteet ja kasutatud materjalid mängivad suurt rolli kinnisvara pikaealisuses ja mugavuses. Uurige, milliseid materjale on kasutatud ning milline on nende kvaliteet. Hea ehituskvaliteet võib aidata vältida tulevasi remonditöid ja tagada kodu pikaajalise väärtuse.

Potentsiaalne renoveerimisvõimalus. Mõnikord võib leida kinnisvara, mis vajab küll renoveerimist, kuid millel on suur potentsiaal. Sellise objekti ostmine võib olla hea investeering, kui teil on võimalus ja ressursid selle renoveerimiseks. Renoveerimise käigus saate kodu kohandada täpselt oma vajadustele ja maitsele vastavaks.

Kinnisvara otsimine on tasakaalu leidmine soovide ja reaalsuse vahel. Avatud meel ja paindlikkus on võtmetegurid, mis aitavad leida kodu, mis vastab sinu vajadustele ja toob rahulolu.

Aitame leida sobiva kodu või investeerimisobjekti.

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.