Eestlased Lõuna-Hispaanias | Intervjuu Grete Mäeotsaga

Grete Mäeots – särav ja avatud, aktiivne, julge ja ettevõtlik

Grete esimene kokkupuude Hispaaniaga oli 2010/2011 ja kohe oli ka selge, et see on riik, kus tahaks elada. Alustasid siiski mõni aasta hiljem nö talvitujatena, kuna Eesti kliima soosib olukorda, kus ühel lapsel algab nohu ja kui nohu lõppeb, siis tuleb köha ja kui see lõppeb, siis algab teisel lapsel nohu ja niimoodi ringiratast väikeste vaheaegadega sügisest kevadeni. Hispaanias talvitumine aitas piiri panna haigustele ja lõpuks oligi ainuõige otsus jääda elama Hispaaniasse.

Vaata täispikka intervjuud Gretega

Lapsed läksid siin Hispaania tavakooli ja kooli minnes oskasid öelda vaid ¡Hola! ja küsida WC’sse. Kooli poolne tugi oli aga super – alates turvamehest väravas ja lõpetades klassijuhatajaga. Lastele sai kool nii meelepäraseks, et ei tahtnud koolivaheaegasidki. Julgelt võid panna lapsed kohalikku kooli, ei pea midagi pelgama.

Suurim takistus oli keelebarjäär

Kui küsid, et mis olid need esimesed takistused siin Hispaanias, siis ütleks, et keelebarjäär. Kohalikud eriti inglise keelt ei räägi. Aga sellest hoolimata said meil kõik paberid korda aetud.

Julgus on oluline. Vahel ongi vaja nö pea ees vette hüpata ja asjad ära teha. Kui kogu aeg otsustamist edasi lükkad, siis võib juhtuda, et jääbki tegemata, kogemused saamata, teistoodi elu elamata ja nautimata.

Peab olema see sisemine tahe midagi muud veel kogeda. Eestlastena oleme me sageli kinnised ja kinni oma mugavustsoonis, kinni justkui kastis. Aga tasub leida see sisemine soov ja julgus enda seest üles.

Mind on tasakaalustanud ja rahustanud see Hispaaniale omane elustiil, see manana ja fiesta – selle taga on ülim oskus elada ja nautida.

Pühapäev on muutunudki pühaks päevaks – olen olemas pere jaoks, naudime rannas head muusikat ja sööki ning loomulikult päike ja lihtsalt see rõõmus olek ja vahetu Hispaania elu.

Millega pead arvestama?

Kui oled plaanimas tulla elama siia Costa del Soli, siis arvesta siiski, et see pole imedemaa, siin pole odavat kinnisvara rannapiirkonnas, siin on rahvaste paabel. Siin on keelebarjäär ja kultuuride erinevused, Hispaaniale omased traditsioonid.

Kui sul on Eestis majanduslikult raske, siis siin korruta see viiega.

Sa pead olema siin tugevam, julgem ja ettevõtlikum. Sa pead ise looma, ise leidma ja alustama.

Loomulikult ka austama kohalikke inimesi ja austama kohalikke traditsioone, olema osa sellest maast ja kultuurist, kuhu oled elama tulnud. Olema avatud kohalikele tavadele ja õppima kohalikku keelt. Ja leidma või välja tooma selle oma tugevuse, mida soovid siin pakkuda.

Millega ma tegelen siin?

Ise pakun kinnisvara haldamise täisteenust ja abi neile, kes on siia soetanud omale kinnisvara ning aitan välja üürida ja toimetan Airbnb’s.

Lisaks tegelen sündmuste korraldamisega.

Üks äärmiselt tore üritus oli Eesti teater Costa del Solis, kus Sepo Seeman tegi oma monoetenduste triloogia.

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.