Eestlased Lõuna-Hispaanias | Intervjuu Evelin Kallisaarega

Evelin hakkas hispaania keelt iseseisvalt õppima juba 16 aastaselt ning esimese turismireisiga sai juba aru, et Hispaania on tema koht.

Võttis vastu otsuse, et kohe peale muusikaõpetajaks õppimise õpinguid kolib Hispaaniasse, kasvõi aastaks. Mõeldud-tehtud ja aastal 2000 elaski Hispaanias.

Elumuutuse suureks põhjuseks oli kirjasõber 😊 Koos kirjasõbraga-elukaaslasega on nüüdseks koos seigeldud juba üle 20 aasta.

Algusaastad tähendasid paberimajandust. Eesti polnud veel Euroopa Liidu liige ja nii kulus Evelinil 5 aastat, et oma paberid korda saada. Keelebarjäär, elamise luba, töötamise luba, töökoht – kõik need kadalipud said ületatud.

Vaata täispikka intervjuud Eveliniga

Evelin on hispaania keele õpetaja ja tõlk

Evelin aitab meeleldi su hispaania keele oskuse uuele tasemele lennutada. Tunnid toimuvad Zoomis – nii eratunnid kui ka vestlusringid väikestes gruppides. Oled oodatud õppima ja harjutama. Rääkima saab õppida vaid rääkides, kuulama kuulates ja kirjutama kirjutades. Rääkimine nõuab praktikat, hispaanlane on kärsitu ja ei jõua ära oodata, millal eestlane oma lause valmis saab moodustatud. Seega harjuta ja harjuta rääkides.

Arvesta, et hispaanlane saab rahulikult rääkida ka grupis ehk korraga koos teistega ja osaleda samaaegselt mitmes vestluses. 😊

Evelin rõhutab keeleõppes mängulisust, mida meeldivam on tegevus, seda paremini aju seda vastu võtab. Grammatika lihtsalt pähe tagumine ei anna tulemusi, aga lõbus interaktiivne mäng aitab keelereeglid püsimällu viia.

Evelin ise toimetab Eesti mõistes füüsilisest isikust ettevõtjana ehk autónomona.

Evelini pere on elanud mitmes Hispaania maakonnas. Kuna Lõuna-Hispaanias sobivat tööd ei leidnud, siis kolisid Põhja-Hispaaniasse Navarrasse. Seal hakkas Evelin laulukooris käima ja sai endale uued sõbrad. Uued sõbrad tekivad rutem siis, kui on lapsed, nt mänguväljakutel.

Evelin meenutas, et algusaastatel juhtus selline lugu, et kõndis rahulikult oma mõtetes mööda tänavat. Äkitselt oli haudvaikus ja siis algas tohutu röökimine ja kisa. Ehmatus oli nii suur, et süda tahtis rinnust karata – lühidalt öeldes – jalgpall 😊

Kõva hääl on veel siiani veidi harjumatu, räägitakse valjuhäälselt, kätega vehkides ja emotsionaalselt. Aga samas on hispaanlased sõbralikud ja uudishimulikud.

Tark ei torma

Olles ise pikalt võõrsil elanud, siis Evelini soovitab enne tegutsemist plaani pidada.

 • Ära tegutse uisapäisa, tee plaane ja mõtle põhjalikult läbi. Valmista ette, mõtle üksipulgi läbi ajakava ja tegevusplaan.
 • Alusta keeleõpingutega.
 • Mõtle, mida hakkad Hispaanias tegema? Kas on võimalik arvuti kaudu kodus töötada või hakkad kohapeal tööd otsima või teed Hispaaniasse oma ettevõtte?
 • Mis on tagavaraplaan, kui asjad ei lähe nii nagu soovisid?
 • Kõigepealt üüri ja ela kohapeal, vähemalt kuu aega. Ei ole vaja kohe kõik maha müüa ja pea ees tormata.

Hispaania ei ole ainult Costda del Sol

Avasta ka Hispaania teisi kohti. Evelin on elanud neljas maakonnas. Nt, Põhja-Hispaanias on elukvaliteet kõrgem, seal on palgad suuremad, tööstus rohkem arenenud, arstiabi parem, väiksemad järjekorrad, rohkem töökohti, turiste pole palju, 4 aastaaega ja ilus loodus.

Lõuna-Hispaanias on rand, päike ja palmid. Samas on talvel elamine jahe, eriti kui pole küttesüsteemi, tuul puhub ja kivipõrandad. Kohalik merelähedust ei eelista.

Mida arvestada, kui soovid Hispaaniasse kolida?

Olles elanud siin 20+ aastat, on Evelinil olemas vastused su tekkinud ja tekkivatele küsimustele. Tal on 2 salvestatud veebiseminari. Evelin on nõustaja Hispaania teemadel – elu-olu, kolimine, kinnisvara, ettevõtlus jne.

Esimese veebiseminari teemad

 1. Ettevõtlus Hispaanias ja selle vormid
  • Autónomo ja ettevõtte S.L. erinevused
  • Maksud
 2. Kinnisvara
  • Kinnisvara ostuga seonduvad maksud
  • Muud kulud, aastamaksud
  • Kinnisvara üürimine
   • Lühiajaline ja pikaajaline rentimine
 3. Kolimine lastega, haridus, koolid
 4. Tervisekindlustus, arstiabi, sotsiaalteenused. Mis saab lastetoetusest.
 5. Dokumendid, asjaajamine, digisertifikaadid.

Teise veebiseminari teemad

 1. Ettevõtlus Hispaanias ja konkreetsed näited
  • Iluteenused, ehitus
  • Kuidas alustada, sotsiaalkindlustus pereliikmetele
  • Pension, dokumendid
 2. Autod
  • Oma autoga Hispaaniasse
  • Ümber registreerimine ja maksud
  • Auto ostmine kohapealt
  • Aastane automaks
 3. Piirkonnad, kliima, kuidas valida kohta
 4. Maaklerid, pangalaen, kinnisvara hinnad
 5. Eluolu Hispaanias, naabrid, suhted
 6. Lapsed – reeglid, koolid, kutseharidus, arstiabi Euroopa kaardiga
 7. Vestlus teemal miks kolida Hispaaniasse, inimeste arvamused ja lood

Eveliniga saad kokku tema veebikodus https://sinuhispaaniakeel.com ja sotsiaalmeedias Facebook, Instagram, Youtube

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.