Eestlased Lõuna-Hispaanias | Intervjuu Thomas Kiilaspääga

Thomas on Hispaaniaga seotud juba 12 aastat, esialgu reisis ringi Põhja-Hispaanias. 7 aastat tagasi tekkis mõte uurida kinnisvara hindu just Lõuna-Hispaania rannikualal. Uuris ja reisis ning avastas eestlaste jaoks vähetuntud piirkonna Costa Cálida.

Costa Cálida on piirkond, kus kliima sama hea kui Costa del Solis, samas kinnisvara hinnad tunduvalt odavamad kui Costa del Solis.

Kinnisvara ostuprotsess on aga ikkagi keerulisem kui Eestis – palju pabereid, palju bürokraatiat ja väga olulisel kohal on hea advokaat. Hispaania seadusandlus on justkui lapitekk – igas maakonnas on omad erisused.

Mida kinnisvara huviline peaks läbi mõtlema?

Enda jaoks peaks paika panema eelarve ja arvestama ka kinnisvara ostuprotsessiga kaasnevaid maksusid, valima piirkonna, magamistubade arvu. Lisaks ka ehitise stiili ja suuna (põhi, lõuna, ida, lääs).

Aitan leida sulle sobiva objekti Costa Cálida ja Costa Blanca piirkonnas. Tutvustan sulle laiemat pilti – piirkonda  (koolid, lasteaiad, rannad, poed) ja liigume siis koos kokku lepitud objektide juurde.

Olen oma klientide jaoks alati abiks!

Vaata täispikka intervjuud Thomasega

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.