Eestipärased küpsetised Costa del Sol’is

Marilin alustas küpsetamist Eestis 2020 aastal, esialgu hobikorras. Loodud maitsed rääkisid aga iseenda eest ja ettevõtmine kasvas aastaga nii suureks, et põletas ennast läbi.

Siia Lõuna-Hispaaniasse tulid perega 2022 aprilli lõpus. Hispaaniasse kolimise idee tuli üsna noorelt ja kuna see mõte tuli ikka ja jälle tagasi, siis otsustati see samm ära teha.

Harjumine oli raskem kui algul arvasid, Hispaania on ikka väga suur koht Eestiga võrreldes ja keel/ümbrus oli kõik nii võõras. Kuniks muutus juba omasemaks.

Peres kasvab kaks väikest last ja praegu läheb energia siia sisse seadmisele ja pereettevõtte käivitamisele. Marilini peamisest ettevõttest tuleb veel juttu ühes teises postituses 😊

Kringlid, koogid, tordid …

Kui sul tekib isu millegi eestipärase järele, siis Marilin on olemas.

Kringlid, koogid, tassikoogid, pulgakoogid, tordid ja võileivatordid – anna lihtsalt varakult teada ja saadki maiustama hakata.

Kas saab ka laktoosi- ja/või gluteenivabasid küpsetisi tellida?

Laktoosi/gluteenivabu asju saan kokkuleppel küpsetada.

Kui palju aega peaks ette tellima?

Ette tellimine oleks kõige parem nädal aega. Tellimusele saab järgi tulla Manilvasse, aga nädalavahetustel saan pakkuda transporti Marbellasse ka.

Kas saab ka pulmatorti tellida?

Pulmatorte väiksemale seltskonnale saan teha, aga kahjuks mitte suvel.

Kas saab ka leiba tellida?

Leiba ma kahjuks oma menüüsse veel lisanud ei ole.

Kuidas saab tellida?

Tellimiseks kirjuta palun mu Facebooki lehe https://www.facebook.com/malagacake/ sõnumitesse.

Mis olid siin esimesed muljed – tooraine valik ja leidmine, küpsetiste transport?

Eestis oli tooraine ja küpsetamistarvetega kohati lihtsam, kõik olid alati olemas ja poed organiseeritud. Hispaanias toimub selles vallas kohati kaos, tordipoodides on asju puudu ja lahtiolekuajad tekitavad ka veel segadust. Hispaanias on palju pühi, mis tuleb endale selgeks teha, sest pühade ajal on kõik poed 100% kinni.

Huvitav seik on Hispaania aadressidega, kus tort telliti Malaga vanalinna hotelli ja GPS juhatas autoga keset vanalinna jalutavate turistide vahele. Oli tunne nagu oleksin seal täielik võõrkeha ja ei saanud aru, kuhu minna. Transpordiga on siin kõige rohkem ekstreemseid olukordi ette tulnud. Ühe korra olen ka üle aia roninud, kuna jäin urbanisatsiooni kinni.

Mõned pisimuudatused retseptides viisin sisse küll, aga üldiselt nüüd olen siit ka asendustooted leidnud, mida Eestis kasutasin. Värske toorainega on siin parem seis, marjad, mangod, passion on kogu aeg kättesaadav.

Näiteks vahukoor oli Eestis kindlasti väga palju parem, siin on kuidagi nagu teistmoodi, ma ise pakun, et sinna on lisatud karrageeni, et ta püsiks tugevam. Nueva Andalucía vene poest olen leidnud Eestile omaseid tooteid. Aga aastatega saan kindlasti pädevamaks ja harjun ära, kuidas teises riigis selles valdkonnas toimetada.

Mida head siis kõike tellida saab?

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.