Merlis Homes pere – saame tuttavaks Brittaga

Merlis Homes on pere-ettevõte, kus sel aastal pere jõudsalt kasvab. Saame järjest kõigi pereliikmetega tuttavaks.

Britta Hansman on meie kinnisvaranõustaja ja Aivo toetab ning aitab Brittat kõigis tema tegemistes. Britta on tegelenud inimeste ja müügitööga üle 20 aasta.

Britta ja Aivo - Merlis HomesMõni sõna unistustest ja eesmärkidest. Mis tõukas/ajendas tulema Hispaaniasse?

Britta peas ja südames on olnud Hispaania juba päris pikalt. Kindlat põhjust, miks just Hispaania, tegelikult ei olegi, kuid kõigepealt toob välja kliima. Eestis oli kogu aeg külm, käed-jalad külmetasid. Hispaania ning just Costa del Sol tundub just ideaalne koht elamiseks.

Britta ja Aivo käisid ka Valencias, kuid seal ei tekkinud seda tunnet, et tahaks sinna elama jääda. Samas kui külastasid Marbella ja Malaga piirkonda, siis tekkis kohe see tunne, et on koju jõudnud. Just see kliima, loodus, mäed, meri ja inimesed. Siin tekkis kohe selline kodune tunne.

Aivole on Hispaania alateadlikult alati meeldinud. Esmane kokkupuude oli Tenerifega. Teine reis oli Malagasse, kui sõber abiellus.

Planeerides teevad Aivo ja Britta ikka 2 plaani korraga – plaan A (Aivo) ja plaan B (Britta) 😊

Plaan A oli Aivol kandideerida Ida-Harju PJ abipolitseinike rühmajuhiks, kuid kahjuks ei osutunud valituks. Kui oleks, siis oleks käiku läinud plaan A ehk siis elamine Eestis umbes 4-5. aastat. Kuna ei saanud politseitööd, siis tuli plaan B, milleks siis elu Hispaanias.

Mida lähedased sellest mõttest arvavad?

Britta perekond (poeg, ema, isa ja õde) ja sõbrad on kõik väga toetavad. Britta ema on juba novembriks ka lennupiletid ostnud, et tütre sünnipäevale tulla.

Aivo lähedased on samuti kõik positiivselt kaasa elamas, ema veel on natukene õrn. Tuttavad, sõbrad, vabatahtlikud abipolitseinikud on olnud toetavad.

Kolimine võõrasse riiki, seal on mitmeid väljakutseid. Millega hakkate tegelema?

Britta alustab siin kahe töökohaga – kaugtööks on ravimifirma müügitöö ja kohapealse tööna Merlis Homes kinnisvaranõustaja töökoht, mis on uus ja põnev väljakutse. Britta teeb kannapöörde ja on 100% valmis panustama.

Aivo väljakutse on leida DJ tööd. Ta on selleks valmistanud jagamiseks ette reklaammaterjalid, kus kaasas enda muusikaga USB pulk. Peamised stiilid, mida mängib, on house, funky ja latino.

Kui soovid oma peole, sünnipäevale või muule üritusele Eesti DJ’d, siis saad tellida muusikat 80’st kuni tänapäevani.

Uus keskkond pakub häid võimalusi uute harjumuste loomiseks – mis muutub teie elus?

Britta jaoks muutub väga palju – kõigepealt mugavusstsoonist välja tulemine. Teiseks ei pea talvel maja kütma ega lund lükkama. Hispaanias on plaanis hakata jooksmas ja jõusaalis käima, hispaania keelt õppima.

Tulevad uued sõbrad ja tuttavad. Uusi sõpru on juba selle suure planeerimise käigus ka tekkinud. Aidatud on NIE nr tegemisega, kodu leidmisega, töö leidmisega – selline tunne on tekkinud, et kõik head Eesti inimesed on Hispaaniasse kolinud. 😊

Kindlasti ei jää Britta igatsema Eesti toitu, kuna talle väga meeldib Vahemere köök, värsked puu- ja juurviljad.

Hispaanias loovad Aivo ja Britta kindlasti ka omad igapäeva rutiinid. Brittale meeldib kui on päevaplaan, ta on äärmiselt organiseeritud ja samas tahab teha ja katsetada midagi uut. Aivo tuleb suhteliselt alati Britta ideedega kaasa, temal läheb küll natuke kauem aega mõtlemisega ja sageli on Britta juba järgmise plaani välja mõelnud kui Aivo vastab esimesele plaanile ”Jah”. Nii et see tiim toimib koos suurepäraselt ja on üks meeskond.

Kui pikaks ajaks on plaanis end siduda Hispaaniaga?

Britta ja Aivo plaan ongi jääda Hispaaniasse ja kunagi endale sinna ka kodu osta. Plaani Eestisse tagasi kolida ei ole. Eesmärk on ennast üles töötada, karjäär luua, teha DJ tööd ja palju uut, oma inimesed tekitada ja koos toimida.

Paar sõna Brittast ja Aivost lähemalt

Britta on peagi vanaema, esialgu siis Zoomi-vanaema ja 25 aastase poja ema. Britta on leidnud oma hingesugulase Aivo – inimese, kellega liikuda koos unistuste poole. Aivo on mees, kes toetab, annab nõu, julgustab ja käib koos Brittaga ühte teed.

Koos on käidud huvitavatel reisidel, kogetud erinevaid seiklusi, naerdud ja nutetud ning üksteist julgustatud. Koos võtsid vastu ka otsuse alustada uut elu Hispaanias ja täita oma ühised unistused.

Aivo on nooruse veetnud Valgas, kus õppis ja oli aktiivne vabatahtlik, aitas üles ehitada sealse noortekeskuse ja õppis noorsootöötajaks. Oli Rae vallas noorte ühingu juhatuse esimees, Saku noortekeskuses noorsootöötaja, Kiili Gümnaasiumis huvijuht ja Kostivere Koolis huvijuht.

Aivo on DJ ja seda tööd tänaseks teinud 23 aastat, esinenud erinevatel üritustel, korraldanud ning saanud esineda Eesti parimate ansamblitega.

Kolm aastat tagasi liitus abipolitseiniku süsteemiga ja tänaseks on aktiivselt panustanud mitmes piirkonnas – nii Lääne-Harju kui ka Ida-Harju jaoskondades. Abipolitseinikuna on saanud osaleda suurtel sündmustel, päästnud elusid, tabanud roolijoodikuid, eskortinud UK peaministrit, Inglismaa printsessi ja paljusid välisriikide peaministreid. Arendas ja juhtis vabatahtlikest koosnevat patrulligruppi, kuhu kuulub peaaegu 100 inimest, aitas koolitada uusi abipolitseinike ning arendas antud valdkonda koos Politsei-ja Piirivalveametiga.

Vaba mikrofon – sh kontaktandmed, kuidas saab ühendust võtta, kui on soov nt DJ’d tellida.
Mida tahaks öelda-soovitada lugejale, kes alles mõtleb oma unistuste peale?

Britta

Kui sul on väike mõte või plaan, et tahaks kolida Hispaaniasse, siis tee seda kohe. Meie oleme teinud väga palju eeltööd, ilma planeerimiseta pigem ära seda ette võtta. Mõtle välja millises piirkonnas sa sooviksid esialgu elada, selleks mine külasta erinevaid kohti. Ole julge ja riski, sest kes ei riski, see šampust ei joo.

Ole avatud ja suhtle palju erinevate inimestega. Otsi kontakte ja küsi nõu eestlastelt, kes juba Hispaanias elavad. Meie teele on sattunud kolme kuuga nii palju häid ja toredaid inimesi.

Uuri ja ära karda küsida. Ainult nii saad sa oma unistused teoks teha. Kui ei tea, siis küsi, kes teavad ja neid inimesi on Hispaanias väga palju.

Põhiline, et sa läheksid ettevalmistatult ja teaksid, mida sa seal maal teha tahaksid ja siis tööta nende soovide nimel.

Kui soovid leida omale pikaajalist üüripinda või osta kinnisvara, siis võta palun ühendust Brittaga, sest tema oskab aidata.

britta@merlishomes.com
+372 5332 9029

Kui soovid aga soetada uut kodu, siis tutvu Vitta Marina uusarendusega siin.

Aivo

Tööd ma ei karda teha, kui sul on vaja DJ’d kas randa, baari, lounge, sünnipäevale, pulma – kuhu iganes, siis anna teada. Kui tead kedagi, kes otsib endale hooajaks head ja kohusetundlikku DJ’d Eestist, siis olen avatud ja valmis koostööks.

Lisaks on ka kogemused erinevate ürituste korraldamises, saan aidata ka turvamisega.

Võta Aivoga konakti.

djtammela@gmail.com, +37251985450 (olen leitav Signalis, FB, Instagram, Whatsapp)

Facebook: https://www.facebook.com/TammelaDJ

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgz1WDVLYDu2fJxeKBPcoKw

Instagram: https://www.instagram.com/aivotammela/

 

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.