Andaluusia smurfiküla

Andaluusias asub smurfiküla – see on mägiküla, kus majad on värvitud siniseks. Juzcar el pueblo pitufo (Juzcar – smurfiküla) on ametlik nimetus.

Júzcaris asutati Hispaania esimene plekksepatöökoda. Asukoht valiti sellepärast, et selles Serranía de Ronda piirkonnas oli rohkesti puitu, mis oli oluline valukojas vajamineva söe jaoks. Tehas alustas tootmist 1731. aasta keskel. Kuna toote valmistamiseks kasutatav protsess ei olnud Hispaanias teada, tuli Saksamaalt umbes kolmkümmend tehnikut kahe Šveitsi inseneri Pedro Menróni ja Emerico Dupasquieri juhtimisel. Kroonika kohaselt lahkusid tehnikud Saksamaalt salaja, tünnidesse pakituna, kuna neil oli keelatud välismaale minna, et vältida konkurentsi. Tehas läks pankrotti Astuuria ja Baskimaa tööstuse tugeva konkurentsi tõttu.

Kuidas aga valge küla siniseks smurfikülaks muutus?

Smurffide filmi ülemaailmne esilinastus toimus 16. juunil 2011 aastal Júzcaris. Esilinastuse tähistamiseks tähistamiseks võõbati terve küla smurfisiniseks, sealhulgas kirikud ja muud ajaloolised ehitised. Kaksteist kohalikku maalijat kasutasid 4000 liitrit sinist värvi, et muuta traditsiooniliselt valge Júzcar maailma esimeseks smurfikülaks. Ehkki Sony lubas küla endise ilme taastada, hääletasid kuus kuud pärast esietendust elanikud värvi säilitamise eest. Otsustamisele aitas olulisel määral kaasa see, et kuue kuuga külastas sinist küla 95 000 turisti. Varem oli seal terve aasta jooksul umbes 9000 turisti.

Mida smurfikülas teha?

Jalutada ringi 😊 Argipäeviti tundub olevat üks äärmiselt rahulik ja unine küla. Käisime läbi kõik peamised tänavad ja tundus, et justkui aeg oleks seal seisma jäänud. Nii mõnigi hoone ei ole sinist värvi peale aastat 2011 vist enam peale saanud. Peatänaval on mõned kohvikud, mida seekord ei külastanud, aga mis ootavad kindlasti kliente.

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.