Andaluusia koobasküla

Setenil de las Bodegas on oma ebatavalise asukoha tõttu ainulaadne valge küla Andaluusias, mis on ehitatud Trejo jõe poolt raiutud kanjonisse. Küla on kuulus koobaste sees olevate majade poolest, mis on raiutud jõe kohal asuvatesse kaljudesse.

Linna koobastest on leitud esemeid, mis näitavad, et need olid asustatud 5000 aastat tagasi.
Tänapäevane Setenil kujunes välja mauride linnast, mis asus Rondast loodes asuva Rio Trejo järsu kurvi kohal. Praegu elab külas vähem kui 3000 inimest, aga see-eest on seal palju turiste.

Mida Setenil de las Bodegase külas vaadata?

Eelkõige küla ise. Tänavad ja majad on juba ise vaatamisväärsuseks.

Setenili loss, pärit 13. sajandist. Linnusel on 530 m pikkune müür koos ligi 40 torniga; see on ka üks väheseid Nasridi linnuseid, mis on säilitanud kogu oma keskaegse linnamassiivi.

Nuestra Señora de la Encarnación kirik. Mudejar- ja gooti stiilis, mis pärit 15.-17. sajand. Üks selle peamisi omadusi on see, et see koosneb tegelikult kahest kirikust, millest üks on mudejari ja teine gooti kirik.

Calle del Sol – peatänav, mis ääristatud poodide ja restoranidega. Saad teha sel tänaval ka väikese tapasse tuuri või süüa ka toekama eine.

Parkimine

Külla sõites juhitakse sind parkla teeviidaga ümber küla teisele poole, kus on peamised vaatamisväärsused. Seal on tasuline maaalune parkla.

 

Väike kokkuvõte

Aitan leida sulle teise kodu või äripinna siin Costa del Solis. Kui soovid alustada ettevõtlusega, siis anna palun teada - aitame luua ettevõtte ja soovi korral ka veebilehe või e-poe.